Trumpai apie mane

Mes gyvename skubančiame pasaulyje. Nesibaigiantis bėgimas mūsų pasaulio indą pripildo streso. Joga gali padėti stresą iš šio indo išleisti. Mokydamiesi priimti savo jausmus, atsipalaidavimo, kvėpavimo ir vidinio savęs užpildymo technikų, galime lengviau pereiti gyvenimo iššūkių akmenis.

Mes neretai, prisipildom savo vidinius indus stresu, užspaustu emocijų. Kur vėliau pajuntame savo kūnę skausmą ar ligą, nes kūnas signalizuoja, kad per daug perpildytas indas negatyvių pojūčių. Nėra vieno teisingo kelio pripildyti pasaulio indus ar pereiti iššūkių akmenis, bet galiu eiti kartu. Esu Vilma Kazlauskienė, baigiau vaikų jogos kursus Indijoje, Yin jogą pas amerikietį mokytoją Paul Grilley, kineziterapijos kursus Londone, nėščiųjų ir po gimdymo moterų koučerės sertifikatą GGS (Girls Gone Strong) akademijoje.

Mano pažintis su joga prasidėjo 2010 metais. Tuo metu labai domėjausi ir praktikavau Aštanga jogą. Vėliau išmėginau Mai Ram jogą. Ieškodama savo mokytojos kelio, daug keliavau po Europą, o grįžusi į Lietuvą, dirbau su vaikais. Darbo valandos buvo ilgos, nebeliko laiko lankyti jogą. Tai buvo paskatinimas pamėginti užsiimti joga su vaikais ir pirmieji žingsniai link jogos mokytojos pašaukimo. Juos pristabdžiau pradėjusi lauktis, atsigaudama po gimdymo, patyrusi pilvo raumenų diastazę. Supratau, kad prie Aštangos jogos dar tikrai ilgai negrįšiu. Taip gavau savo iššūkių akmenų kelią ir pradėjau ieškoti kitų jogų. Tuomet Indijoje baigiau vaikų jogos mokytojos kursus.

O Yin joga atėjo per dvasinius mokymus, per juos atsirado galimybė pamėginti. Po kelių savaičių praktikos supratau, kad tai joga, kuria ir noriu toliau užsiimti. Giliau domėjausi Yin joga, ir taip likimas suvedė su mokytoju Paul Grilley. Jis sujungė Indijos jogos pratimus ir Kinijos teoistines bei anatomijos žinias, ir taip sukūrė jogą, kuri apima 17 mūsų kaulų segmentų, 10 raumenų segmentų. Šios jogos pratimai skirti pramankštinti visus mūsų kaulus, raumenis ir vidinius audinius, jungiamąjį audinį – fasciją.

Yin joga – nauja, žmogaus anatomija pagrįsta joga, pripažįstanti, kad mes esame skirtingi, ir tų pačių pratimų visiems negalima daryti. Tai joga, kurioje nėra tobulos asanos ir amžiaus ribojimų. Grupėje tą pačia asaną visi daro skirtingai, pagal savo kūno galimybes. Tai joga, kuri neapsupa blogu jausmu, kad esate nelankstus.

Domėjimasis įvairiomis jogos kryptimis mane atvedė į kitokių žinių kaupimą, toliau mokiausi ir baigiau kineziterapijos kursus. O kad kokybiškai paruošti moteris naujai gyvybei ir padėti sustiprėti po susilaukimo baigiau koučerės sertifikatą, kurį atnaujinu kas du metus.

Savęs nelaikau mokytoja ar dvasine vedle, aš tik žmogus, per kurį jūs pažinsite savo kūną ir išmoksite jo klausyti, pripildysite savo pasaulio indą ne streso, o švaraus vandens.